Sunroof Tamiri

Sunroof Tamiri

Sunroof tamiri araç konforunu yerine getiren bir hizmet olarak karşınıza gelir. Kolay açılıp kolay kapanan tavan sayesinde araç konforunun en uygun şekilde elde edilmesi mümkün olur. Bazı arıza durumlarında bu sistem çalışmaz ve araç sahipleri önemli bir konfor imkânından yararlanamaz.

Otomotiv sektörü hızla gelişirken yolcuların konforu ve güvenliği için önemli çalışmalar yapılmıştır. 1918 yılında ilk olarak çatı sistemleri için kullanılan bu isim sonraki yıllarda otomotiv firmaları tarafından yeni bir model ve yeni bir isim olarak kullanılmıştır. Otomatik olarak açılıp kapanabilen bu sistem sayesinde hava almak, serinlemek ve yolculuğun keyfini çıkarmak mümkün olmuştur. Sunroof yapımında kullanılan pencereler ayarlanabilir yapısı ile araç konforuna çok önemli bir katkıda bulunur. Otomatik sistemle açılıp kapanan bu pencere, farklı cam renkleri ile güneşe karşı koruma sağlayan bir sistemdir.

Sıcak mevsimlerde ve yaz aylarında yapılan yolculuklarda araçların içine temiz havanın girmesi çok büyük önem arz eder. Yan pencereden giren havanın yüksek cereyan etkisi insanları hasta edebilir. Oysa sunroof özellikli araçlar hem sağlığı korur hem de çok önemli bir konfor sağlar. Yolculuğun keyifli ve sağlıklı olmasında, sunroof özelliği araçlara çok büyük avantaj kazandırır.

Sunroof Tamiri

Sunroof Tamiri Nasıl Yapılır?

Sunroof Tamiri Nasıl Yapılır?

Sunroof tamiri aracında konfor devamlılığı isteyenlerin başvurduğu bir hizmettir. Sunroof arızası sebebiyle araçta çok önemli bir konfor kaybı ortaya çıkar. Sıcak ve bunaltıcı havalarda araç ile yolculuk yapanların bu konfora önemli derecede ihtiyacı vardır. Sunroof arızası durumunda sırayla:

 • Tavan paneli yerinden çıkarılır.
 • Sunroof motoru sökülür.
 • Motora gerekli testler yapılır ve mümkünse tamir yapılır.
 • Tamiri mümkün olmayan motor yenisi ile değiştirilir.
 • Montaj işleminde son olarak tavan paneli yerine takılır.
 • Sunroof çalışması kontrol edilir.
Böylece gerekli çalışmalar sayesinde aracın beklenen konfora ve rahatlığa ulaşması sağlanmış olur. Eğer panelde veya herhangi bir parçada kırılma söz konusu ile aynı sıra takip edilir ve parça değişim çalışması ile güvenilir bir çözüme ulaşılır.
Sunroof camı temizliği oldukça kolay bir işlemdir. Cam temizleyici kimyasallar ve cam temizlemeye uygun bezler kullanarak iç ve dış kısımdan basit bir temizlik yapılır. Bu temizlik çok zaman almaz ve sonrasında tavandaki görüşün çok daha net şekilde ortaya çıkması mümkün olur. Araç konforunun önemli bir göstergesi olan sunroof için, bakım, temizlik ve tamir çalışmaları, sistemin çalışmasına ve yolcuların rahatına büyük katkı sağlar. 

Sunroof Tamiri Nasıl Yapılır?

Sunroof Arızaları Nelerdir?

Sunroof Arızaları Nelerdir?

Aracın önemli konfor unsurları içinde yer alan sunroof, rahatlık ve konfor açısından mükemmel bir sistem olarak insanların karşısına çıkar. Her sistem ve parçada olduğu gibi sunroof sisteminde istenmeyen arıza durumlarının ortaya çıkması mümkün olabilir. Bu arızalar nelerdir derseniz:

 • Sunroof çalışmasında görev alan sigortaların arızalanması
 • Kontrol sağlayan açma ve kapama tuşunda sorunlar ortaya çıkması
 • Kızakların arızalanması
 • Motorun arızalanması
 • Dişlilerin arızalanması
 • Halatın kopması
 • Perdenin takılı kalması
Gibi sorunlar karşınıza gelir. Uzmanlardan oluşan bir kadro ve servisle birlikte arızaların giderilmesi mümkün olur.
Sunroof tamiri bu gibi durumlarda önemli bir gereklilik durumunda olabilir. Sistemin çalışması araç yolculuğu için yüksek konfor anlamına gelir. Arıza durumunda ise konfor kaybını önlemek için bir an önce tamir ve değişim çalışmalarını yapmak gerekir. Mevsim şartlarına göre bir araç için sunroof çok önemli ve sağlıklı unsurlardan biri olarak kendini gösterir. Temiz ve sağlıklı hava sirkülâsyonu bir aracın en çok ihtiyaç duyduğu unsurlar içindedir. Bu avantajı elde etme konusunda sunroof teknolojisi araçlara önemli avantaj sağlar.

Sunroof Arızaları Nelerdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Sunroof Bakımı

Sunroof tamiri ve Sunroof bakımı bir araç için çok önemli konulardır. Otomatik sistemin arızalanması, cam ve sisteme ait bir diğer parçanın kırılması önemli bir sorun olarak karşınıza gelir. Zamanla camlara yapışan kir ve toz gibi unsurların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Eğer bu temizlik aksatılırsa, kir ve toz unsurlarının aracın içine girmesi mümkün olur. Yolculuk yapan ve araçta olan insanların sağlığı açısından temizlik konusunun asla taviz verilmemesi gereken bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Mevsime ve yol şartlarına göre araçlara çok farklı toz ve kir unsurları yapışır. Sunroofun açılması ile birlikte bu zararlı unsurların direkt olarak aracın içine girmesi mümkün olabilir. Bu olumsuz durum insanların sağlığını olumsuz etkileyecektir.

Sunroof bakımı iki aşamadan oluşur. Zararlı unsurların aracın içine girmesini, önlemek için iyi bir temizlik büyük önem taşır. Bu sayede yolcuların ve sürücünün sağlığını korumak mümkün olur. Yapışan çok farklı kir ve toz gibi unsurlar araç içindeki havaya karışır. Solunum yolu ile vücuda giren bu unsurlar insanların hasta olmasına neden olur. Planlı bir bakım sürecinde iyi bir temizlik bu konuda insanların sağlığını korumada önemli bir çözüm ortaya koyacaktır.

Temizliğin yanı sıra mekanizmanın düzenli şekilde çalışır durumda olması gerekir. Herhangi bir arıza olmasa bile doğru gres yağı kullanarak yapılan bakım, sistemin düzenli şekilde açılıp kapanmasına destek verecektir. Eğer mekanizmada bir sorun tespit edilecek olursa sunroof tamiri ile bulunan çözümler sorunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Sunroof Sorunlarında Ne Yapmak Gerekir?

Sunroof tamiri başta olmak üzere temizlik ve değişim çalışmalarında profesyonel bir servisin katkısını unutmamak gerekir. Parçanın sökülmesi, tamiri, değişimi ve tekrar montajı için, donanım kalitesi yeterli olan bir servisin çalışması tercih edilmelidir. Bu sayede aracın konfor ihtiyaçları en uygun şekilde karşılanacaktır. Parça değişimi ve garantili tamir gibi önemli konularda ancak kurumsal bir servisin çalışmalarından yardım almak gerekir. Bu sayede alınan hizmetten emin ve memnun olmak mümkün olur. Sunroof kullanımını en sağlıklı şekilde yapabilmek için sistemin en verimli şekilde çalışır durumda olması gerekir. Deneyimli servis tarafından sunulan bakım, temizlik ve tamir çalışmaları sunroof çalışmasının garantiye alınması anlamına gelecektir.

Sunroof Tamiri Ve Servis Hizmetimiz

Otomotiv sektörünün bakım, onarım ve parça tedarik adresi olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını her zaman uygun şekilde karşıladık. Bosch güvencesi ile markamızın bize sağladığı imkânları kaliteli hizmet olarak müşterilerimize ulaştırdık. Tamir çözümlerinde ustalık, değişim çözümlerinde ise kaliteli yedek parça tedariki ile her zaman yanınızda olduk. Başarılı montaj çalışmalarımız sayesinde tüm sorunlarınıza çözüm bulduk. Güven veren servisimizin memnuniyet sağlayan hizmetleri, tarafımızdan size sunulmaktadır. Eleman, teknik ve ekipman kalitesi ile her zaman siz müşterilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Aracınız için kaliteli hizmet beklentiniz servisimiz tarafından her zaman karşılanacaktır.

Sunroof tamiri yapılırken veya parça değişimi için çalışma yapılırken, aracın düz bir yerde durması yeterli olacaktır. Aracın tavanında bulunan bu sistemin tamiri ve değişimi uzmanlarımız için uygun hizmetler arasında yer alır. İncelemeyi yapan ve sorunları tespit eden servisimiz tamir ve değişim çözümleri ile sorunun giderilmesini sağlar. Sistemin çalışması ve verimliliği sayesinde sıcak havalarda önemli bir konfor imkânı öne çıkar. Bu sayede araç konforu ve rahatlık konusunda araç yolculuğu yapanların beklentileri karşılanmış olur.