Kaporta Boya Nasıl Yapılır?

Kaporta Boya Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak aracın neden boyaya ihtiyaç duyduğunu iyi bir şekilde tanımlamak gerekir. Eğer güneş yanığı söz konusu ise o zaman yapılan boyanın aracın değerine değer katan bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. 
 
Herhangi bir hasar oluşumu söz konusu ise o zaman belli bir takım düzeltme çalışmaları düzgünce takip edilir ve daha sonra boya hizmetleri gerçekleşir. Düzenli boya hizmetlerinde pek çok farklı uygulamayı değişik başlıklarla takip etmek gerekir. 
 

Kaporta Boya Nasıl Yapılır?

Maske Hizmeti

Maske Hizmeti

Aracın kaliteli bir boya ile desteklenmesi söz konusu olduğunda, tüm aşamaları dikkatli bir şekilde gözden geçirmek gerekir. Boyama yapılacak bölümlerin açıkta kalmasını sağlayacak maskeleme işlemi, boyanmayacak bölümlerin düzenli şekilde kapatılmasını sağlar. Örneğin bir motor kaputu boyanacaksa, motor kaputu etrafında kalan kaporta kısımlarının düzenli bir şekilde kapatılması gerekir. Daha sonra yapılacak boya uygulamalarının homojen ve pürüzsüz olması sağlanır. 
 

Maske Hizmeti

Kaporta Yüzey Düzenleme Çalışması

Kaporta Yüzey Düzenleme Çalışması

Kaporta yüzeyindeki düzenleme çalışmaları ile boya öncesi hazırlık süreçleri tamamlanır ve araç artık boyamaya hazır hale gelir kaza esnasında oluşan sorunlar moruklar ve çizikler daha öncesinden yapılan rötuş çalışmaları ile giderilir bu çalışmalardan sonra boya yapıldığı zaman daha randımanlı ve avantajlı sonuçlar elde etmek söz konusu olur 
 

Kaporta Yüzey Düzenleme Çalışması

Macun Uygulaması

Macun Uygulaması

Kaporta sorunlarını giderme konusunda önemli uygulamalardan biri de macun uygulamasıdır. Kaporta boya nasıl yapılır dediğinizde, macun uygulamasına bakarak bunun cevabını görmek mümkün olur. Pürüzsüz bir yüzey oluşturup aracın boya için hazır hale gelmesi çok önemli işlemlerin başında gelir. 
 

Macun Uygulaması

Dolgu Astarı Uygulaması

Dolgu Astarı Uygulaması

Araç kaporta işlemleri uygulamaya konurken, uzmanların yoğun bir şekilde emek verdiği hizmetlerden biri de dolu astarı uygulamasıdır. Bu uygulamanın araç kalitesine büyük katkısı olur. Görüntü kalitesinin yükselmesi ve verimlilik açısından, iyi bir astar uygulamasının büyük bir gereksinim olduğunu size hatırlatmak gerekir. Zaten boya işlemleri tamamlandıktan sonra bu hizmetin ne kadar önemli olduğunu en sonunda anlamak çok daha kolay olacaktır. 
 

Dolgu Astarı Uygulaması

Boya Uygulaması

Boya Uygulaması

Belli bir takım ön çalışmaları tamamlandıktan sonra, araç için homojen düzenli ve kaliteli bir boya uygulaması yapılır. Doğru renk tercihi ile birlikte kaliteli bir boyanın uzman ekipler tarafından uygulanması, aracın kalitesine ve değerine çok büyük katkılar sağlar. Işıltılı bir görüntü ortaya çıkmasında, iyi bir uygulamanın önemli desteği ve avantajı söz konusu olmaktadır. 
 

Boya Uygulaması

Vernik Uygulaması

Vernik Uygulaması

Aracın parlak yapısını korumak ve boyasını daha net göstermek için, vernik ve benzer uygulamalar büyük bir gereksinim olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle burada takip edilen aşamalar içerisinde, en sonunda vernik uygulaması aracın görüntüsünü ve ışıltısını ortaya koyar. Kaporta boya nasıl yapılır dediğimiz zaman, birbirini takip eden süreçlerle birlikte bu soruya cevap vermek daha kolay olmaktadır. Boya işlemleri sonrasında aracın kalitesi daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar.
 

Vernik Uygulaması